Wymiana struny w gitarze akustycznej

wymiana struny w gitarze klasycznej

Każdy gitarzysta – poza grą na gitarze – powinien umieć zrobić kilka rzeczy, które pozwolą mu dobrze zadbać o gitarę. Jedną z tych rzeczy jest wymiana struny.

Warto wymieniać struny raz na 2-3 miesiące, jeśli grasz regularnie. Struny w gitarze po prostu się zużywają. Gdy są zużyte, tracą swój ładny dźwięk. W skrajnym przypadku po prostu pękną.

Niezależnie od powodu, poniżej znajdziesz poradnik, który pokaże Ci, jak poprawnie wymienić strunę w gitarze akustycznej.

Zwróć uwagę również na to, czego nie powinno się robić podczas wymiany struny. Szczególnie dotyczy to gitary akustycznej. Jeśli źle założysz nową strunę, to klucz może pęknąć – sam to przechodziłem. Dlatego koniecznie zobacz poradnik, a na pewno zrobisz to poprawnie.

Potrzebujesz struny na wymianę?

Zajrzyj do naszego sklepu muzycznego! Tam znajdziesz dobrej jakości struny do gitary.

Szczególnie warto zwrócić uwagę na firmę D’Addario. Sam korzystam z ich produktów, bo są w świetnej cenie, a zapewniają bardzo dobrą jakość dźwięku oraz wytrzymałość strun.

Ponadto warto zaopatrzyć się w korbkę do wymiany strun. To pozwala kilkukrotnie przyspieszyć zakładanie nowych strun. Bardzo przydatne narzędzie!

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *